top of page

Pompa ciepła powietrze-woda do ciepłej wody użytkowej

Urządzenie służy tylko i wyłącznie do podgrzania ciepłej wody użytkowej. Wkorzystuje energię zawartą w powietrzu, w pomieszczeniu, w którym się znajduje bądź z powietrza zewnętrznego. Może być wykorzystana do chłodzenia pomieszczenia gospodarczego. Jest bardzo ekonomiczna w eksploatacji wykorzystując wbudowaną wężownicę umożliwiającą podłączenie dodatkowego źródła ciepła np. kotła gazowego, kolektorów słonecznych, kominka lub kotłów na paliwo stałe. Może współpracować z instalacją fotowoltaiczną, a z racji wbudowanej grzałki elektrycznej można z niej korzystać również w taryfie nocnej.

FUNKCJE POMPY CIEPŁA DO CIEPŁEJ WODY UŻYTKOWEJ

ogrzewanie ciepłej wody użytkowej;

możliwość schłodzenia jednego pomieszczenia;

pełne sterowanie automatyczne;

możliwość współpracy z innymi urządzeniami grzewczymi;

prostota obsługi i eksploatacji urządzenia;

Ogrzewacz Wody.jpg

Pompa ciepła woda-woda do ciepłej wody użytkowej

Pompa ciepła woda- woda do produkcji ciepłej wody użytkowej w okresie grzewczym wykorzystuje powrót ogrzewania podłogowego przez specjalny moduł hydrauliczny i dzięki temu wyjątkowemu rozwiązaniu posiada bardzo wysoki współczynnik odzysku ciepła do ogrzania ciepłej wody.

Poza okresem grzewczym chłodzi pomieszczenie odbierając ciepło przez ogrzewanie podłogowe i dalej podgrzewa ciepłą wodne użytkową. W tym przypadku nie potrzeba przewodów powietrznych. Idealne do budynków z ogrzewaniem podłogowym. Może współpracować z pompą ciepła lub kotłem kondensacyjnym oraz fotowoltaiką. Najlepiej funkcjonuje jeśli temperatura powrotu znajduje się w zakresie 18-35 stopni. Poza tym zakresem włączy się grzałka elektryczna, której priorytetem będzie wykorzystanie ogniw fotowoltaicznych. 

W razie konieczności, przy wysokim chwilowym zapotrzebowaniu ciepłej wody włączenie funkcji turbo pozwoli na szybkie dogrzanie wody. Zbiornik jest z wysokiej jakości stali kwasoodpornej w bardzo atrakcyjnej cenie.

Pompy_Ciepła_zima-lato.png
Auer.png
bottom of page