top of page

Kotły gazowe

Pulsator. Jest to najbardziej zaawansowane osiągnięcie w dziedzinie gazowych kotłów kondensacyjnych. Tradycyjnie stosowany w kotłach gazowych palnik, został tutaj zastąpiony komorą spalania. Przez otwartą klapkę zaworową do komory dostaje się mieszanka powietrzno-gazowa, która zostaje zapalona przez świecę zapłonową. Wybuch powoduje wzrost ciśnienia i domkniecie klapki, a spaliny bardzo gwałtownie przedostają się do zwoju rur wylotowych (wymiennika ciepła). Powstałe w ten sposób podciśnienie w komorze spalania powoduje, że klapka zaworowa otwiera się ponownie i pobierana jest kolejna dawka mieszanki. Rozgrzana świeca zapłonowa wywołuje kolejne zapłony bez obecności iskry. Cykl ten powtarzany jest 115 razy na sekundę. Dzięki spalaniu pulsacyjnemu wyeliminowano ciągłą obecność płomienia. Jest to najistotniejsza cecha konstrukcji w porównaniu do tradycyjnych kotłów kondensacyjnych. W każdej sekundzie pracy kotła dochodzi do 115 mikrowybuchów (każdy mikrowybuch ma taką samą wydajność energetyczną). Moc grzewcza dostosowywana jest poprzez długość pracy kotła, tak więc z kotła o mocy 20 kW można teoretycznie uzyskać moc w zakresie od 1 do 20 kW. Nie ma tu ograniczeń wynikających z możliwości modulacyjnych palnika! Znika również ryzyko przewymiarowania kotła w instalacji grzewczej. 

Pulsator.png

REWOLUCJA W OGRZEWANIU

Pulsator

Bogaty standard wyposażenia kotła obejmuje zewnętrzny czujnik pogodowy, system zapobiegający tworzeniu się bakterii legionelli, standardowe sterowanie dla trzech niezależnych obiegów grzewczych. Kocioł Pulsacyjny nadzoruje niezależnie każdy obieg, aby uzyskać jak największe oszczędności i komfort. Wydajność c.w.u. w zależności od modelu sięga do 29l/min (z systemem Profusion).Kocioł Pulsacyjny nie wymaga regulacji i czyszczenia. Oznacza to znaczne oszczędności w każdym sezonie grzewczym.

Kocioł pozwala na znaczne ograniczenie kosztów instalacji poprzez zastosowanie bardzo taniego przewodu wydechowego z PCV-U. Nie ma tu potrzeby zastosowania bardzo drogich systemów rur koncentrycznych czy kwasoodpornych wkładów kominowych. Bardzo prosta budowa kotła i doskonała jakość użytych materiałów (inox 316L) zapewniają funkcjonowanie kotła przez dużo dłuższy okres niż w przypadku kotłów z palnikiem

Chcesz wiedzieć więcej? Oglądnij wideo:

Kotły gazowe wiszące

Przechwytywanie.PNG

KLASA ENERGETYCZNA

Kotły Enerwa ErP są w pełni kompatybilne

z europejską dyrektywą ErP; zapewniającą oszczędność gazu i energii elektrycznej.

01.jpg
02.jpg

PRZYJAZNY PANEL STEROWANIA

Wyposażony w dwa różne wyświetlacze w zależności od modelu oferuje łatwość użytkowania wraz ze stylowym designem.

PODZESPOŁY ŚWIATOWEJ KLASY

Korzystamy tylko z najlepszych podzespołów w naszych kotłach. Gwarantujemy w ten sposób bezawaryjną pracę naszych kotłów. Wymiennik ze stali nierdzewnej czy mosiężne elementy hydrauliczne to nasze wyróżniki na tle konkurencji. Bardzo łatwy dostęp to również niewątpliwa zaleta, serwis to czysta poezja. 

WYMIENNIK CIEPŁA

Aluminiowo – krzemowa konstrukcja z jednolitą spiralą z blachy nierdzewnej

ELEKTRYCZNA POMPA

Wysokowydajna, automatyczna i oszczędna pompa wody 

03.jpg

WYMIENNIK CWU

Komfortowy system przepływowego ogrzewania wody użytkowej, bez problemu zasili 2 źródła poboru wody w jednym czasie

TRWAŁOŚĆ MOSIĄDZU

Armatura hydrauliczna wykonana jest w całości z mosiądzu dla zwiększenia żywotności kotła

TERMOSTAT POKOJOWY

Do sterowania pracą swojego kotła możesz użyć dedykowanych termostatów pokojowych Warmhaus. Od prostych po bardziej zaawansowane, które pełnią funkcję nie tylko podstawowego termostatu, ale również umożliwiają pełne sterowanie wszystkimi funkcjami kotła. Warianty termostatów to również rodzaj podłączenia, oferujemy podłączenie przewodowe oraz bezprzewodowe.

04.jpg
05.jpg

NIESAMOWITA SPRAWNOŚĆ

Kocioł Enerwa posiada funkcje adaptacji gazu, która zapewnia optymalne wykorzystanie mieszanki gazu i powietrza dla maksymalnej wydajności.

Kocioł jest w pełni kompatybilny z europejską dyrektywą ErP; zapewniającą oszczędność gazu i energii elektrycznej.

Sprawność = 108%

Klasa Energetyczna A

06.png

KOMPAKTOWE WYMIARY

W połączeniu z nowoczesnym i bardzo estetycznym designem, pozwala na zamontowanie kotła w mniej oczywistych miejscach niż klasyczna kotłownia.

07.png

SYSTEM ADAPTACJI GAZU

Kocioł Enerwa w sposób automatyczny dostosowuje spalanie do jakości gazu z jakim aktualnie pracuje. Osłabienie parametrów gazu nie jest już problemem. Zawsze wydajne i czyste spalanie.

08.jpg

PODŁĄCZ POD DOWOLNE ŹRÓDŁO

Kocioł nie potrzebuje przezbrojenia armatury. Pracuje z LPG i gazem sieciowym.

SGV

Smart Gas Valve – automatyczny zawór gazowy 

KONTROLOWANE SPALANIE

Mieszanka gazu i powietrza jest dobierana przez specjalistyczny algorytm.

09.jpg

KOMFORT NIEKOŃCZĄCEJ SIĘ GORĄCEJ WODY UŻYTKOWEJ

Wymiennik ciepła może zagrzać do 19 litrów na minutę i zapewnia komfort ciepłej wody dzięki podwójnej pojemności (w zależności od modelu i natężenia przepływu).

bottom of page